Autor macka

Akú podstielku do mačacej toalety ?

Akú podstielku do mačacej toalety ?

Tak ako každý mačičkár, aj my sme vyskúšali rôzne typy podstielok do WC. V tomto krátko článku vám popíšeme naše skúsenosti a postrehy z pohľadu prevádzky hotela, čo nemusí zákonite korešpondovať so skúsenosťou chovateľa jednej či dvoch mačičiek.

Mačací strom

Mačací strom

Škrabanie a brúsenie si pazúrikov je pre mačku absolútnou prirodzenosťou. Je dôležité mať v prostredí, kde žijú mačičky dostatok predmetov na ich brúsenie. Škrabadlá s vertikálnymi i horizontálnymi plochami na škriabanie su super. 

Ragdoll

Ragdoll

Ragdolly sú veľmi prítulné a maznavé mačky, ktoré sa rady nechajú pestovať na rukách. Vyžadujú pozornosť a prejavy náklonnosti. Nebývajú agresívne ani nevrlé. Sú to rodinné mačky, a to ako vo vzťahu k rodine ľudskej, tak aj mačacej. Ich povaha je na pol ceste medzi psom a mačkou. Snáď aj preto boli prvými mačkami využívanými v Česku a Slovensku vo felinoterapii.

Continue reading Ragdoll
Cornish rex

Cornish rex

Cornish rex patrí svojím vzhľadom k nápadným plemenám. Srsť mačičky je krátka, zvlnená a je preslávená svojou mäkkosťou a hebkosťou. 

Hotelové ihrisko

Hotelové ihrisko

Každá mačička je osobnosť a každá je iná. Po skúsenosti v hoteli s mnohým chlpáčmi však musíme povedať, že niečo majú aj spoločné a to zvedavosť. Akurát každú mačičku zaujme niečo iné. Preto sa snažíme zabezpečiť pre ne v hoteli dostatok podnetov, ktoré mačičky zaujmú …

Výbeh pre mačičky

Výbeh pre mačičky

Bezpečné prostredie vo vnútri v kombinácii so zabezpečeným balkónom, terasou alebo vonkajšou voliérou je super pre každého chlpáča. Preto sme sa rozhodli postaviť našim mačacím hosťom vonkajší výbeh.

Continue reading Výbeh pre mačičky
Mačky a tráva

Mačky a tráva

Mačky sú známe svojou starostlivosťou o kožúšok, ktorého úpravou trávia niekoľko hodín denne.  Tým sa im prirodzene ukladá v  tráviacom trakte uvoľnená srsť. Tieto chumáče srsti potrebuje mačička vylúčiť. Ak by sa totiž chĺpky ukladali ďalej v črevách, môže to spôsobiť veľké zdravotné problémy.

Siamská mačka

Siamská mačka

Siamská mačka alebo kráľovská mačka zo Siamu patrí ku krátkosrstým mačkám a pochádza z Thajska. Plemeno vzniklo pred rokom 1700 z domácich a chrámových mačiek.

Škótska klapouchá

Škótska klapouchá

Škótska klapouchá mačka je plemeno mačky domácej s génovou mutáciou, ktorá ovplyvňuje chrupavky a spôsobuje, že uši sa sklápajú dopredu a nadol, čo mačke dodáva „soví“ vzhľad. Prvá známa škótska klapouchá mačka bola objavená na farme v škótskom panstve Pertshire v roku 1961.

Continue reading Škótska klapouchá
Britská krátkosrstá

Britská krátkosrstá

Britky boli vyšľachtené v 19. storočí z domácich mačiek žijúcich na Britských ostrovoch. Na dosiahnutie želanej stavby tela boli krížené aj s perzskými mačkami. Britská mačka je v dnešnej dobe bezpochyby jedno z najpopulárnejších plemien na svete. Toto plemeno sa často označuje ako plyšový medvedík mačacieho …