Ragdoll

Ragdoll

Ragdolly sú veľmi prítulné a maznavé mačky, ktoré sa rady nechajú pestovať na rukách. Vyžadujú pozornosť a prejavy náklonnosti. Nebývajú agresívne ani nevrlé. Sú to rodinné mačky, a to ako vo vzťahu k rodine ľudskej, tak aj mačacej. Ich povaha je na pol ceste medzi …

Cornish rex

Cornish rex

Cornish rex patrí svojím vzhľadom k nápadným plemenám. Srsť mačičky je krátka, zvlnená a je preslávená svojou mäkkosťou a hebkosťou. 

Siamská mačka

Siamská mačka

Siamská mačka alebo kráľovská mačka zo Siamu patrí ku krátkosrstým mačkám a pochádza z Thajska. Plemeno vzniklo pred rokom 1700 z domácich a chrámových mačiek.

Škótska klapouchá

Škótska klapouchá

Škótska klapouchá mačka je plemeno mačky domácej s génovou mutáciou, ktorá ovplyvňuje chrupavky a spôsobuje, že uši sa sklápajú dopredu a nadol, čo mačke dodáva „soví“ vzhľad. Prvá známa škótska klapouchá mačka bola objavená na farme v škótskom panstve Pertshire v roku 1961.

Britská krátkosrstá

Britská krátkosrstá

Britky boli vyšľachtené v 19. storočí z domácich mačiek žijúcich na Britských ostrovoch. Na dosiahnutie želanej stavby tela boli krížené aj s perzskými mačkami. Britská mačka je v dnešnej dobe bezpochyby jedno z najpopulárnejších plemien na svete. Toto plemeno sa často označuje ako plyšový medvedík mačacieho …

Ruská modrá

Ruská modrá

Ide o veľmi staré plemeno mačiek, predpokladá sa, že je to pôvodné plemeno, ktoré žilo v okolí ruského prístavu Archangeľsk. Predpokladá sa, že sa v 19. storočí dostali s námorníkmi do Veľkej Británie.

Perzská mačka

Perzská mačka

Pôvod tohto plemena nie je celkom jasný, je však isté, že je to jedno z najstarších plemien mačiek. Pochádza pravdepodobne z púštnych a stepných mačiek žijúcich na Strednom východe.

Sphynx

Sphynx

História bezsrstých mačiek je veľmi dlhá. Niektoré zdroje uvádzajú, že predkov dnešného plemena Sphynx poznali už starovekí Aztékovia. Ide o vôbec prvý plemeno, ktoré bolo cielene šľachtené ako bezsrsté za využitie jedincov, ktorí sa kvôli genetickej mutácii narodili bez srsti.

Bengálska mačka

Bengálska mačka

Je to mladé plemeno, ktoré vzniklo v 20. storočí skrížením divokej bengálskej mačky a mačky domácej. Mačičky sú známe svojou výnimočne spoločenskou a zvedavou povahou, sú mimoriadne hyperaktívne a zvedavé. Veľmi rady šplhajú, preto je dôležité mať doma poriadne škrabadlo, po ktorom by mohli liezť a …

Európska krátkosrstá mačka

Európska krátkosrstá mačka

Toto plemeno sa najviac podobá mačke domácej, prirodzene sa vyskytujúcej v celej Európe vrátane Slovenska. A je to aj najčastejšie plemeno mačičiek v našom hoteli.