Pýtate sa

Čo všetko si priniesť s mačkou ?

  • očkovací preukaz s platným očkovaním
  • hračku
  • peliešok, deka alebo staré papuče, ktoré budú pripomínať domov
  • vlastnú stravu (ak ju preferujete )
  • hotovosť (platí sa vopred)

Treba priniesť misky a WC ?

                        NIe. Základné vybavenie ako je WC, podstielka či misky máme pripravené.

Treba odčerviť mačičku ?

            Samozrejme to odporúčame. Mačička ide do prostredia, kde je každá prevencia vítaná. Po prvé si nič neprinesie domov a po druhé zbytočne nezvýši riziko, že niečo prinesie do hotela. Takže sa mačičkári chránia navzájom.

Ako rýchlo si mačička zvykne ?

            Každá mačička je silná individualita, čo sa aj prejavuje na rýchlosti prispôsobenia sa na nové prostredie. Vystrašenej mačičke to trvá 2-3 dni, pohoďáckej jeden deň.

Čo ak si vôbec nezvykne ?

            Výnimočne sa stane, že mačička si nezvykne. Prejavuje sa to nezáujmom o iné mačičky, syčí, nie je komunikatívna a kontaktná. Nie je to žiadny veľký problém. V takom prípade mačičku nenútime do žiadnej hry cč zábavy. Potom skôr dbáme na to, aby mala svoj kľud a nikto ju nestresoval.

Bude sa hrať s inými mačičkami ?

            Ako náhle mačička prejavuje záujem o zábavu a hru s inými mačičkami, skúsime ju zapojiť sa pod našim dohľadom. Ak všetko zafunguje, tak sa mačičky môžu hrať v spoločných priestoroch alebo vo voliére.

Môžeme sa prísť nezáväzne pozrieť do hotela ?

            Samozrejme áno. Príďte nás navštíviť, aby ste videli prostredie, kde mačičky trávia čas, hrajú sa. Bližšie vám predstavíme ako hotel funguje a čo vás a vašu mačičku u nás čaká.

Môžeme si pobyt v hoteli predĺžiť/skrátiť ?

            Iste, ba dokonca sa to stáva dosť často, hlavne počas dovolenkových mesiacov.

Môže mačička z hotela utiecť ?

            Využívame zabezpečenie tzv. dvojité dvere a na všetkých oknách máme pletivo. Robíme všetko preto, aby sa to nestalo.

Čo ak mačička ochorie ?

            V prípade, že má mačička príznaky choroby, utekáme k veterinárovi. Samozrejme sa snažíme spojiť s majiteľom, aby sme sa dohodli, na postupe. V prípade, že mačička je chorá a je riziko prenosu ochorenia na druhé mačičky, umiestnime ju do karanténnej klietky, ktorú máme v dome oddelene od ostatných.

Akú najstaršiu mačičku ste ubytovali ?

            Naši najstarší hoteloví mačiaci boli  14 – 18 roční. Je to skutočne úctyhodný vek pre mačičku.

Prečo má byť kocúrik kastrovaný ?

            Je to z dvoch praktických dôvodov. Jeden je, že nekastrovaný kocúrik si značkuje územie, čo dosť silno zapácha. Na druhej strane máme v hoteli aj mačičky a neradi by sme boli zodpovední, že sa niektorá stane neželane maminou.

Ubytujete aj nekastrovaného kocúra ?

Nie. Dospelý nekastrovaný kocúr by bol v obrovskom strese z mačiek. Na druhej strane by všetko ocikával, čo je veľmi cítiť a nedá sa to poriadne čistiť.

Už vám v hoteli nejaká mačička zomrela ?

            Áno, bohužiaľ už sa nám to stalo dvakrát. Jeden kocúrik zomrel na rakovinu pečene (6 rokov) a druhý dostal mozgovú porážku (18 rokov).