Čo si priniesť so sebou ?

Každá mačička či kocúrik je zvyknutý na svoje domáce prostredie a samotné cestovanie býva náročné a stresujúce.  Preto je vhodné aby ste pripravili zopár maličkostí, ktoré im pobyt v hoteli spríjemní.

Očkovací preukaz

Preukaz potrebujeme z preventívnych dôvodov, aby sme vedeli, že mačička je zaočkovaná a zdravá.  A je to aj dôležitý doklad v prípade, že budeme musieť navštíviť veterinára.

Strava

Je mačička zvyknutá na svoju stravu a nechce jesť nič iného? Bez problémov si prineste vlastnú  stravu na plánované obdobie. Ak mačička nájde vo svojej miske známe chute a vône pochopí, že sa až tak veľa nezmenilo.

Pelech či deku

Priniesť vlastný pelech vyslovene odporúčame. Nie je nič lepsie, než keď má mačička svoje dobre známe ležadlo. Nemusíte sa obmedzovať len na klasické pelechy, ktoré sa predávajú v obchode. Mnoho našich klientov prišlo s dekou, krabicou od topanok, potrhanými nohavicami, mikinami či dokonca starými papučami. Čokoľvek, čo pripomína mačičke domov je super.

 

Hračky

Mačičky a kocúrikovia sú veľmi hravé stvorenia. Hrkálka, gulička aj myška na gumičke. Mnoho hračiek vieme zavesiť tak, aby sa hojdala uprostred klietky a lákala tak ku hre.

Prenosná klietka

Väčšinou je to považované za samozrejmosť, no pripomenúť nezaškodí. Je to najbezpečnejší spôsob ako mačičku priniesť a odniesť bez rizika, že sa vyšmykne z rúk a budete ju naháňať po dvore či ulici. Klietka často poslúži aj ako pelech alebo útočisko pre mačičku. Môže ju využiť keď chce mať súkromie alebo je ešte trochu plachá a nie je na nás v hoteli zvedavá.